Dzurinda horší Mečiara

Autor: Stanislav Mikula | 4.11.2011 o 10:37 | (upravené 4.11.2011 o 11:34) Karma článku: 9,29 | Prečítané:  925x

Pri sledovaní sobotňajšej relácie s názvom "V politike", ktorú vysielala spravodajská televízia TA3, som nadobudol dojem, že sa vrátili 90-te roky a že to všetko som už niekde videl.

V relácii vystúpil večný predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda a redaktorka TA3 Alžbeta Vlková. Dzurinda, vnútorne posilnený likvidáciou Ivety Radičovej, ktorú aj tak používal iba vábničku na naivných, nám zas ukázal svoju vlastnú tvár. Predseda SDKÚ-DS predviedol, ako sa správa "slušný a čestný" politik voči novinárom, ktorí majú tú drzosť, že mu dávajú nepríjemné otázky. Presne ako v 90-tych rokoch iný predseda, tak aj tentoraz sme videli zosmiešňovanie redaktorky, zastrašovanie, karhanie, poučovanie, urážanie a "krotenie zlej ženy" Alžbety Vlkovej zo strany politike. Jediné, čo chýbalo, bolo aby ju niekto chytil za krk, tak ako nám to raz predviedol istý slovenský boxer, keď mu novinár dával nepríjemné otázky. Priznám sa: v istým momentoch mi bolo redaktorky ľúto, pochopil som, že voči arogancii a lži zvíťazí slušnosť málokedy. Neviem ako vy, ale ja si takto slušnosť v politike nepredstavujem. Podľa mňa sa takto k žene, ktorá si naviac robí svoju prácu, môže správať iba skutočný hulvát, ktorému pravdepodobne nemôžu pomôcť ani tie najdrahšie mediálne školenia a experti na PR. Hold, charakter sa nakoniec prejaví vždy.

Bohužiaľ, taktika zastrašovania novinárky zabrala a pri otázkach typu platina to už Alžbeta Vlková nezvládla. Myslím, že voči arogancii treba postaviť silu. Voči Mikulášovi Dzurindovi by mohol uspieť iba niekto takého kalibru ako Larry King, niekto kto sa nebojí a nenechá sa zastrašiť - pri všetkej úcte k Alžbete Vlkovej.

Samostatnú kapitolu tvoria demagogické polopravdy a zahmlievania, ktoré voči divákovi pálil "večný predseda", hlavne v kauze platina. Každému, kto má silný žalúdok - alebo si to o sebe aspoň myslí - odporúčam aby si pozrel reláciu z archívu TA3 a preveril svoje schopnosti. Ak bude Mikuláš Dzurinda pokračovať vo svojej "úspešnej taktike" tak som presvedčený, že je len otázkou času, kedy jeho strana skončí na smetisku dejín. Ak v SDKÚ-DS presviedčajú samých seba, že majú svoj elektorát istý, nech sa deje, čo sa deje, musím ich poopraviť. Časy, keď bola pravica progresívna už len tým, že nie je ľavica sú dávno preč a zaklínadlá: Lebo Fico, alebo: ak si inteligent, musíš voliť SDKÚ-DS, tak tieto formulky už volič dávno prekukol. Nehovoriac o tom, že kauzy posledných 15 mesiacov nás presvedčili o tom, ako to s tou čestnosťou myslia v SDKÚ-DS vážne. Celkom vážne hovorím, že ešte 5 mesiacov dzurindovania a SDKÚ-DS bude mať problém prekročiť 5% hranicu. Potom sa možno nájde vo vile Elektra miesto ešte pre jedného predsedu a na Slovensku budeme mať prvý cintorín politických mŕtvol na svete. A možno o tom urobí TA3 aj reportáž.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?